English (United Kingdom)Polish (Poland)German
O nas...

     Pierwszy seter zamieszkał z nami w roku 1984. Nie przyszło nam wówczas do głowy, że od tej pory psy te pozostaną  już z nami na zawsze. Prawdziwa przygoda z kynologią rozpoczęła się z chwilą, gdy trafiła do nas seterka irlandzka Aura Andromeda Gwiazdozbiór Marzeń. AJKA stała się prekursorem "Orszaku Chrobrego"  i zaraziła nas wirusem wystawowym.  Wkrótce do Orszaku dołączyła seterka angielska Bryza Bellatrix Gwiazdozbiór Marzeń BELLA i już wiedzieliśmy, że nasza hodowla opierać się będzie na tych dwóch rasach. Z każdym rokiem kształtował się w nas obraz setera, o jakim marzymy.  Nigdy nie zeszliśmy z obranej drogi.

 
     Klasyczny brytyjski typ nawiązujący do psów z najlepszych lat dla obu tych ras, bazujący na niedoścignionej linii Suntop w przypadku seterów angielskich i linii Wendover, z której wywodzą się najpiękniejsze setery irlandzkie,  wytyczał  nam drogę w wyborze psów do rozwoju naszej hodowli. W ten sposób trafiła do nas LENA - suka z Rosji o czysto brytyjskim rodowodzie. Następnie przybyły  z Anglii najpierw DANNY - Kerrimere Winter Wine, a później kolejno JOHNY - Wansleydale Orszak Prince i WILLY - Jacwilins Perfect Isn't Easy. Najmłodszym członkiem Orszaku stał się JAMES - Ouensha Night Fever, który jak wierzymy będzie godnym kontynuatorem  sukcesów JOHNA.
 
    Nasze psy pokazujemy na wystawach w całej Europie. Zdobywaja one tytuły i championaty  wielu krajów:  Polski, Niemiec, Holandii, Słowacji, Węgier, Austrii, Litwy i te najcenniejsze dla wyżłów brytyjskich - Anglii.
 
     Od czasu do czasu w naszej hodowli pojawiają się szczenięta. Radość nowych właścicieli z ich posiadania jest dla nas wielka nagrodą za nasze starania, aby  z "Orszaku Chrobrego" do nowych domów trafiały psy zdrowe, o stabilnej psychice i będące uosobieniem wszystkiego tego, za co kochamy setery.